Pompy cyrkulacyjne do akwariów

Information

Nowe produkty

Promocje

Pompy cyrkulacyjne do akwariów Jest 22 produktów.

Pompa cyrkulacyjna do akwarium

Wybór odpowiednich pompek do akwariów to podstawowa kwestia przy instalacji domowego zbiornika wodnego. Szczególny typ stanowią pompy powietrza do akwariów, zwane inaczej pompami cyrkulacyjnymi do akwariów lub falownikami, ponieważ ich zadaniem jest wytwarzanie naturalnego ruchu fal. Decydując się na założenie domo...

Pompa cyrkulacyjna do akwarium

Wybór odpowiednich pompek do akwariów to podstawowa kwestia przy instalacji domowego zbiornika wodnego. Szczególny typ stanowią pompy powietrza do akwariów, zwane inaczej pompami cyrkulacyjnymi do akwariów lub falownikami, ponieważ ich zadaniem jest wytwarzanie naturalnego ruchu fal. Decydując się na założenie domowego akwenu, należy bardzo starannie przemyśleć cyrkulację i dobrać odpowiednią pompkę do akwarium. Wiele organizmów hodowanych w akwariach, w tym szczególnie koralowce, żywią się drobinkami pokarmu unoszącymi się w wodzie. Ich wychwycenie jest możliwe właśnie dzięki pompie powietrza do akwarium, która zapewnia odpowiedni ruch wody i pozwala na lepsze jej natlenienie. Można powiedzieć, że działanie pompy cyrkulacyjnej do akwarium pozwala na wykorzystanie powierzchni wody do skutecznego jej mieszania się z tlenem oraz pozbycia się nadmiaru dwutlenku węgla. A zapewnienie właściwej wymiany gazowej przez pompkę do akwarium jest niezbędne, by mogły w nim żyć zarówno rośliny, jak i zwierzęta.

Pompki do akwarium a właściwa cyrkulacja wody

Pompka do akwarium jest dość wygodnym urządzeniem, które można zainstalować w dowolnym miejscu zbiornika. A to dlatego, że pompa powietrza do akwarium ma najczęściej mocowanie magnetyczne bądź na przyssawkę. W jednym zbiorniku może być tylko jedna pompa powietrza do akwarium albo kilka. Najlepiej wybrać taką pompę cyrkulacyjną do akwarium, która umożliwia dowolne ustawienie kierunku podmuchu. Najnowocześniejsze pompki do akwarium ułatwiają również sprawną regulację trybu falowania oraz jego mocy.

Pompa cyrkulacyjna do akwarium musi być dobrana do konkretnego zbiornika pod względem jego wielkości, ale też obsady. Należy pamiętać, że pompki do akwarium nie będą dobrze spełniały swojej roli, jeśli nie wybierzemy do akwenu gatunków koralowców i ryb żyjących w podobnych, a najlepiej identycznych ekosystemach. Dlatego pompa powietrza do akwarium powinna być wybierana już na etapie jego planowania. Ważna jest oczywiście także jakość urządzenia, tak jak w przypadku każdej pompki do akwarium. W naszym sklepie oferujemy sprzęt najwyższej jakości i pomoc w wyborze odpowiedniej pompy powietrza do Państwa akwarium, zapraszamy do kontaktu!

Więcej
na stronie
Pokaż 1 - 12 of 22 sztuk
Pokaż 1 - 12 of 22 sztuk